Delfinoterapia Turcja 2010

Kusadasi - Turcja

W tym roku postanowiliśmy skorzystać z oferty Fundacji Dobra Wioska z Warszawy (www.dobrawioska.org) i wyjechać na organizowaną przez tą Fundację terapię z udziałem delfinów. Program pobytu obejmował nie tylko zajęcia z delfinami w wodzie, ale także prowadzone przez terapeutki  zajęcia towarzyszące dla uczestników turnusu oraz terapię rodzinną z udziałem wszystkich członków rodziny dziecka.

 Image

powitanie z delfinem Allegro 

W Turcji oprócz gorącego słońca i przepięknych widoków powitała nas niezwykle sympatyczna i wesoła „delfinka” Allegro, która jeszcze przed rozpoczęciem zajęć w delfinarium z zainteresowaniem przyglądała się Marysi. Była to przyjaźń od pierwszego wejrzenia, ponieważ mimo, że Allegro jest wyjątkowo dużym delfinem, Marysia od pierwszych zajęć aktywnie bawiła się w wodzie i z małymi wyjątkami podporządkowywała się poleceniom terapeutki.

Stałym punktem każdej terapii było oczywiście głaskanie delfina i przytulanie się do niego, granie w piłkę, rzucanie obręczy, a także nazywanie części ciała delfina. Na specjalną komendę Allegro „śpiewała” i tańczyła z Marysią. W nagrodę dziewczynka mogła nakarmić delfina  lub dać mu buziaka. Prawdziwym przeżyciem było jednak pływanie na delfinie, na początku z terapeutką, a po paru spotkaniach już samodzielnie.

W czasie dwóch tygodni nasza córeczka odbyła 10 półgodzinnych zajęć terapeutycznych z delfinem. Delfinoterapia niewątpliwie zachęciła Marysię do działania i pobudziła wszechstronnie zmysły dziecka. Wzbudziła również wiele pozytywnych emocji oraz pozwoliła na oswojenie się Marysi nawet z głęboką wodą i umocniła wiarę w własne możliwości.   

Dziękujemy wszystkim osobom, które przekazały 1% podatku na rehabilitację Marysi i przyczyniły się do realizacji naszych planów terapeutycznych.

Image

delfin śpiewa, a ja biję brawo!

Image

oddaj piłkę ,teraz moja kolej!

Image

kocham Allegro! 

Image

minę mam niepewną, ale wcale się nie boję 

Image

Allegro pozwalała mi na wszystko … 

Image

tańcząca z delfinami 

Image

moja terapeutka Agnieszka

Image

Alberto - terner delfinów, moja mama, moja siostra Julia i ja