Muzykoterapia

Muzyka sprzyja poprawie samopoczucie, zaspokojeniu potrzeb emocjonalnych, wzmocnieniu poczucia własnej wartości, poprawie wydolności krążeniowo-ruchowej, wzrostowi siły mięśniowej, redukcji zmęczenia.

 

Muzykoterapia, w jakiej uczestniczy Marysia w czasie turnusów rehabilitacyjnych (część ćwiczeń w miarę możliwości przeprowadzamy również w domu) to zajęcia ruchowe przy odpowiednio dobranych utworach muzycznych lub piosenkach dla dzieci mające na celu stymulację rozwoju psychoruchowego.

 

Takie zajęcia bardzo podobają się Marysi, ponieważ są wesołe i urozmaicone, dzięki specjalnie dobranym piosenkom nasza córeczka nauczyła się naśladować wiele ruchów i pokazywać części ciała. W domu Marysia bawi się przy muzyce z siostrą i z mamą.

 

Inną formą muzykoterapii z jakiej korzysta Marysia jest stymulacja intelektualna z wykorzystaniem wybranych specjalnie do tego celu utworów W.A. Mozarta. Dziecko słucha tej muzyki podczas zabawy lub ćwiczeń wykonywanych w domu.

 

Muzyka Mozarta ma wyjątkowe właściwości harmonizacji pracy serca i mózgu, co daje poczucie wewnętrznej spójności.

 

Słuchanie cicho odtwarzanej, aktywizującej muzyki w trakcie uczenia się, jest doskonałym sposobem na poprawę komunikacji między lewą i prawą półkulą mózgu, w której znajdują się ośrodki percepcji muzyki, co skutecznie wpłynie na szybkośc chłonięcia wiedzy i zapamiętywania.

Image

 Image